Collection: Junior Learning
Junior Learning is a trusted brand loved by parents, children and teachers alike! It continues to deliver transformative learning experiences to students worldwide. Junior Learning’s 300+ products are designed by top educators to ensure the best educational quality. Junior Learning also caters to students with different learning styles and needs, with simple to follow instructions, visual examples, opportunities for self-correction, and color-coding to support each and every student. These resources instil in kids a growing sense of confidence in their ability to learn and figure things out on their own!
-
50 Ten Frame Activities
Regular price $14.99 USDRegular priceUnit price / per$14.99 USDSale price $14.99 USD -
CVC Blender
Regular price $29.99 USDRegular priceUnit price / per$29.99 USDSale price $29.99 USD -
Sold out
6 Calculating Games
Regular price $29.99 USDRegular priceUnit price / per$29.99 USDSale price $29.99 USDSold out -
Smart Tray - Spelling Accelerator Set 1
Regular price $19.99 USDRegular priceUnit price / per$19.99 USDSale price $19.99 USD -
CVC Blox - Rainbow Phonics
Regular price $19.99 USDRegular priceUnit price / per$19.99 USDSale price $19.99 USD -
Counters Multi-Pack, 630 Pieces
Regular price $39.99 USDRegular priceUnit price / per$39.99 USDSale price $39.99 USD -
Sold out
Rainbow Punctuation Marks, 40 Pieces
Regular price $15.99 USDRegular priceUnit price / per$19.99 USDSale price $15.99 USDSold out -
Mathcubes - Shape, Length and Area
Regular price $29.99 USDRegular priceUnit price / per$29.99 USDSale price $29.99 USD -
Nouns Flashcards, 3 Decks Per Pack, 3 Packs
Regular price $29.97 USDRegular priceUnit price / per$29.97 USDSale price $29.97 USD -
Heart Word Builders
Regular price $19.99 USDRegular priceUnit price / per$19.99 USDSale price $19.99 USD -
Rainbow Sentences, 160 Pieces
Regular price $29.99 USDRegular priceUnit price / per$29.99 USDSale price $29.99 USD -
Letters & Sounds The Beanies Boxed Set, Set of 60
Regular price $199.99 USDRegular priceUnit price / per$199.99 USDSale price $199.99 USD -
Science Decodables Phase 3 Non-Fiction
Regular price $39.99 USDRegular priceUnit price / per$39.99 USDSale price $39.99 USD -
Compound Puzzles, 12 Per Set, 3 Sets
Regular price $38.97 USDRegular priceUnit price / per$38.97 USDSale price $38.97 USD -
Sold outTeacher Book Set 1 Non-Fiction
Regular price $39.99 USDRegular priceUnit price / per$39.99 USDSale price $39.99 USDSold out -
Inch by Inch Ruler, Pack of 3
Regular price $29.97 USDRegular priceUnit price / per$29.97 USDSale price $29.97 USD